Poduszki puchowe kontra poduszki z pierza – czym się różnią?

Poduszki puchowe kontra poduszki z pierza – czym się różnią?

Poduszki puchowe, z pierza

Często przed zakupem idealnej poduszki zastanawiamy się, na którą opcję się zdecydować – poduszki puchowe czy może poduszki z pierza? Warto uświadomić sobie, jakie są różnice między nimi, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje i przyzwyczajenia. A różnic między poduszkami można się dopatrzeć głównie w wypełnieniu. Rozmiarów, które są dostępne na rynku, jest przecież wiele – spotykamy zarówno poduszki 50×70 jak i te większe, np. 70×80. Według niektórych ludzi, poduszki z pierza i puchu to to samo – nic bardziej mylnego. W tym artykule przyjrzymy się różnicom między poduszkami z pierza a poduszkami puchowymi. Zapraszamy do lektury!

Poduszki puchowe kontra poduszki z pierza

Poduszki puchowe są często bardzo drogie i uważane za ogromny luksus. Czy poduszki z pierza mogą się z nimi równać? Jakie są różnice między nimi? Przychodzimy z pomocą!

Sprężystość

Wnętrza poduszki z pierza są na pewno bardziej sprężyste, niż te z puchu. Puch jest materiałem niezwykle delikatnym, przez co kompresuje się, gdy położysz na nim głowę. Pierze zapewnia odpowiednią amortyzację, dlatego sprawdza się jako wypełnienie do poduszek. Głowa może na niej leżeć w odpowiedniej pozycji, nie krzywiąc kręgosłupa i zapewniając podparcie szyi.

Cena

Nie jest tajemnicą, że puch jest jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych materiałów – zwłaszcza puch dobrej jakości. Dlatego też, poduszki z pierza zawsze będą tańsze od tych puchowych. Jeśli nie zamierzasz wiązać się ze swoją poduszką na długie lata, a Twój budżet jest ograniczony, warto zdecydować się na poduszkę z pierza. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości i cena nie jest dla Ciebie problemem, postaw na poduszkę puchową!

Właściwości higroskopijne

Puch, a więc i poduszki puchowe, wykazują właściwości higroskopijne. Oznacza to, że zapewniają dobrą cyrkulację powietrza oraz pochłaniają wilgoć. Sprawdzą się zarówno w gorących, jak i zimnych miesiącach. Jeśli masz problemy z utrzymaniem stałej temperatury ciała podczas snu i w nocy stale się przykrywasz i odkrywasz, postaw na komplet puchowej pościeli.

Wysoka wytrzymałość

Zarówno poduszki z puchu, jak i poduszki z pierza możemy użytkować przez długie lata. Jeśli będziemy o nie dbać w odpowiedni sposób, może nie zachodzić potrzeba wymiany na nowszy model. Pamiętajmy zatem o regularnym praniu i wietrzeniu pościeli – zarówno dla długotrwałości poduszek, jak i własnego komfortu! Nieświeża pościel często odpowiada za alergie i problemy skórne.

Jedna odpowiedź

  1. Karo pisze:

    Uwielbiam puchowe poduszki. Świetnie sprawdzają się o każdej porze roku. Doskonale pochłaniają wilgoć, są bardzo wytrzymałe i dopasowują się do pozycji, w jakiej zasypiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.