Jak zabezpieczyć podłogi przed zarysowaniami – praktyczne wskazówki

Jak zabezpieczyć podłogi przed zarysowaniami – praktyczne wskazówki

ochrona drewnianej podłogi

Nie pchaj ani nie przesuwaj mebli

Większość uszkodzeń drewnianych podłóg wynika z przeciągania lub popychania mebli po podłodze podczas przenoszenia lub remontu.  Jest to oczywiście szybsza metoda niż znalezienie kogoś, kto pomoże ci przenieść meble. Nie warto jednak nigdy ryzykować, że zetrzesz podłogi z twardego drewna. Duże meble takie jak stoły drewniane, szafy czy komody przy nieodpowiednim przestawianiu mogą wyrządzić ogromne szkody. Jeśli to możliwe przesuwaj meble jedynie podnosząc je nad poziom podłogi. Prawdopodobnie będzie to wymagać namówienia do pomocy znajomego, ale nienaganny wygląd twojej podłogi jest wart zachodu.

Stosuj dywany

Jednym ze sposobów zapobiegania zarysowaniom jest użycie dywanika. Trzymając wszystkie meble na dywanie, z łatwością unikniesz zadrapań i uszkodzeń drewnianej podłogi. Warto zatem aby w kąciku jadalnym stół z litego drewna i wszystkie otaczające go krzesła stały na dywanie zamiast bezpośrednio na podłodze.

Użyj podkładek meblowych

Jeśli  nie możesz namówić nikogo do pomocy przy przenoszeniu mebli, użyj podkładek do mebli. Wykonywane są one z filcu, korka lub gumy. Filcowe podkładki pozwalają nawet na przesuwanie mebli, więc nie musisz go podnosić. Jeśli masz krzesła drewniane, które stoją bezpośrednio na drewnianej podłodze, przyklej filcowe podkładki do wszystkich nóg krzesła. Pomagają one również przy codziennym użytkowaniu krzeseł, gdyż codziennie wielokrotnie wstajemy i przysiadamy się do stołu tym samym ryzykując zarysowanie podłogi.  Jeżeli nie masz pod ręką podkładek zostaje Ci ostatni sposób. Potnij koc, kołdrę lub ubrania, aby stworzyć własne podkładki i podłóż materiałowe kawałki pod nóżki mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.