Zalety okrągłego stołu jadalnianego

Zalety okrągłego stołu jadalnianego

stoły drewniane

Dla wielu osób automatycznym wyborem jest stół o tradycyjnym prostokątny blacie. Istnieje jednak inny kształt, który warto rozważyć przy zakupie mebli do jadalni Okrągłe stoły drewniane do jadalni oferują wiele korzyści, które mogą być odpowiedzią na  twoje indywidualne potrzeby. Oto tylko kilka zalet, które wiążą się z posiadaniem okrągłego stołu.

Większa i bardziej funkcjonalna przestrzeń

Ponieważ okrągłe stoły drewniane nie mają narożników pozostawiają one więcej miejsca wokół siebie. Dzięki temu domownicy mogą komfortowo chodzić dookoła niego i wygodnie siadać. Okrągły stół doskonale nadaje się do oddzielnej jadalni w formalnym stylu. Dobrze sprawdzi się również we wnętrzach o otwartym planie, gdzie, jadalnia jest integralną częścią części dziennej domu.

Ułatwia integrację 

Jeżeli posadzisz gości przy prostokątnym stole rozmowa między osobami zajmującymi miejsca na jego krańcach może być niemożliwa ze względu na dzielącą ich odległość. Równie trudno rozmawiać z osobą która siedzi w tym samym rzędzie kilka miejść dalej. Nie da się wówczas nawiązać kontaktu wzrokowego, bez wyraźnego sygnału, który może być kłopotliwy.

Okrągły stół oznacza, że wszyscy zwróceni są w stronę środka, dzięki czemu nikt nie będzie wykluczony z rozmowy, a zwrócenie czyjejś uwagi jest znacznie łatwiejsze. Biesiadowaniu przy okrągłym stole towarzyszy również uczucie otwartości, które zachęca do rozmowy z innymi.

Jest idealny do mniejszych pomieszczeń

Okrągłe stoły łatwiej jest zmieścić w niewielkiej przestrzeni w porównaniu do standardowego stołu prostokątnego. Ponieważ wszyscy przy stole siedzą pod niewielkim kątem do swoich sąsiadów, zmniejsza się poczucie tłoku, które odczuwane jest gdy siedzimy ramię w ramię przy prostokątnym blacie. Jeżeli od czasu do czasu urządzasz przyjęcie możesz zdecydować się na stoły okrągłe rozkładane, dzięki którym zaoszczędzisz jeszcze więcej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.