Jak dobrze zaplanować zakup mebli do salonu

Jak dobrze zaplanować zakup mebli do salonu

jak zaplanować remont

Trzymaj się planu

Istotną sprawą po decyzjach dotyczących palety kolorów jest stworzenie bazowego planu pomieszczenia. Przemyśl dokładnie, jakich mebli potrzebujesz, co chcesz aby znajdowało się na ścianach oraz co położysz na podłodze. Wizualizując przyszły projekt w głowie upewnisz się czy do dobrego oświetlenia całej przestrzeni wystarczy Ci tylko jedna lampa lub czy Twojej rodzinie starczy miejsca na dwuosobowej kanapie. Nie zapominaj o dodatkach. Wnętrzu możesz nadać charakter wstawiając lustro w efektownej ramie lub układając wzorzyste poduchy na kanapie.

I tak stworzyłeś listę potrzebnego wyposażenia, z którą udasz się do sklepu.  Przez pierwsze dni zaplanuj jedynie  zapoznanie się z  dostępnymi opcjami, które zmieszczą się w Twoim budżecie. Nie poprzestawaj na jednym salonie wystawienniczym. W czasie poszukiwań rób dużo szczegółowych notatek, do których wrócisz gdy będziesz podejmować ostateczne decyzje.

Nie zapominaj o przechowywaniu

Pieniądze to nie jedyne ograniczenie, z którym przyjdzie Ci się zmagać. Wszyscy dysponujemy ograniczoną ilością przestrzeni. Warto zatem wykorzystać pomysły na zaoszczędzenie miejsca. Zastosuj wysokie półki, do przechowywania książek i bibelotów. Postaw na nowoczesne lampy sufitowe, dzięki temu zrobi się więcej miejsca na podłodze. A jeśli do domu nie zapraszasz wielu gości, możesz zrezygnować ze stołu w kuchni  czy jadalni. Kilka taboretów przy barze lub blacie kuchennym będą równie dobrym dobrym miejscem do  spożywania posiłków. To szczególnie funkcjonalne  rozwiązanie jeśli jesteś aktywny i spędzasz niewiele czasu w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.