Strefa relaksu w biurze – poznaj nasze pomysły

Strefa relaksu w biurze – poznaj nasze pomysły

strefa relaksu w biurze

Strefa relaksu może tak naprawdę wyglądać przeróżnie. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, wolnego miejsca i funduszy. Istotne jest jedynie to, aby było to miejsce oddzielone od przestrzeni służącej do pracy, a także ciche, aby można się było zrelaksować czy zintegrować.

Jak urządzić strefę relaksu?

1. Wygłuszenie i zielona ściana

Jednym z najlepszych aktualnie rozwiązań, jest postawienie ścianki działowej z mchu stabilizowanego. Sprawdzi się idealnie w biurze, ponieważ wygłusza pomieszczenie, będąc produktem o wysokiej absorpcji dźwięków. Zielony kolor ściany z mchu pozwoli odpocząć oczom, zredukować stres, a także poprawić naszą kreatywność i produktywność.
 Nie potrzebuje światła słonecznego, podlewania, ani przycinania, czy nawet spryskiwania. Jest całkowicie “bezobsługowy”. Poprawia jakość powietrza i w naturalny sposób wskazuje czy wilgotność w pomieszczeniu znajduje się na optymalnym dla ludzkiego organizmu poziomie. Jeśli będzie zbyt niska (co często zdarza się w sezonie grzewczym) mech stwardnieje i da nam jasny znak, że warto użyć w pomieszczeniu nawilżacza powietrza.

Szukasz inspiracji na urządzenie strefy relaksu? Zajrzyj na http://www.mossdecor.pl/!

2. Strefa relaksacyjna

Kilka wygodny puf czy foteli odsuniętych na bok, aby można było w spokoju porozmawiać (niekoniecznie o pracy) nie przeszkadzając innym. Dobrze jeśli znajdzie się tam również stolik kawowy i magazyny branżowe lub ciekawe książki. Możemy także zadbać o relaksacyjną muzykę, cicho płynącą z głośników.

3. Strefa rozrywkowa

Jeden z istotniejszych punktów w całej strefie. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wstawienie piłkarzyków, stołu bilardowego lub takiego do ping-ponga, konsoli playstation, czy po prostu kilku gier planszowych, przy których pracownicy będą mogli się zintegrować i miło spędzić przerwę od pracy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zgrany zespół będzie o wiele efektywniej się komunikował i pracował nad wspólnymi projektami.

Szeroki wybór niepowtarzalnych grafik i plakatów oferuje firma Posterilla –posterilla.pl!

4. Strefa kuchenna

Jest jednym z ważniejszych miejsc dla pracowników w czasie przerwy. Nie musi to być wyposażona w kuchenkę elektryczną, czy garnki i patelnie kuchnia. Wystarczy, że znajdzie się tam mała lodówka, czajnik elektryczny, ekspres kawowy i mikrofala. Dzięki temu, pracownicy będą mogli przygotować sobie coś ciepłego do zjedzenia czy wypicia.

Wiele firm decyduje się na nieszablonowe pomysły, które kiedyś były nie do pomyślenia w przestrzeni biurowej. Huśtawki, zjeżdżalnie, czy nawet specjalne, zamykane kabiny, w których można się zdrzemnąć. Nie są to jeszcze zbyt popularne rozwiązania, jednak możemy je zobaczyć w niektórych firmach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Warto zadbać o relaks pracowników, ponieważ pracując intensywnie przez osiem, czy nawet kilkanaście godzin, nie są w stanie przez cały ten czas być produktywni i kreatywni. Chwila odpoczynku i rozrywki, pozwoli zregenerować siły i doda motywacji do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.