Przedpokój w bloku – czas na remont!

Przedpokój w bloku – czas na remont!

przedpokój w bloku

Przedpokój w bloku to nieoczywiste pomieszczenie na remont. Zazwyczaj jest tak mały, że nie da się w nim niczego zmieścić. Jeśli jednak sypialnia w bloku została już przez Ciebie wyremontowana, a salon w stylu angielskim to niekoniecznie Twoje klimaty, może warto spróbować odnowić przedpokój. Czasem dodanie do niego kilku dodatków jak np. lampy kule,  bądź zmiana wieszaka to wystarczająco, by przybrał całkiem nowego wyglądu i charakteru.

Przedpokój – dodatki, które mają znaczenie

Sufit podwieszany LED to świetne rozwiązanie do przedpokoju. Nie będzie zawadzać, tak jak lampy loftowe sufitowe, a da dużo światła. Dobrze także zdecydować się na konkretną barwę żarówek. Światło tych najlepszych jest najbardziej zbliżone do naturalnego, dziennego. To dobry zabieg jeśli chodzi o dekorowanie przedpokoju. Naturalne światło sprawia, że optycznie pokój wydaje się jaśniejszy, a przez to także większy. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie punktów świetlnych, przydadzą się źródła światła, które stworzą wyjątkowy nastrój.

Dobrym zabiegiem jest także zamontowanie kinkietów wokół lustra. Są nie tylko ładne, ale także praktyczne – można się przeglądać przed lustrem przed wyjściem z domu. Fajnie też zdecydować się na światła z czujnikiem ruchu. Nie będzie trzeba zapalać ich, gdy po ciemku wejdziemy do domu – same się włączą.

Przedpokój w bloku – jak go urządzić?

Jeśli nasz przedpokój jest bardzo mały, warto powiększyć go w zupełnie tradycyjny sposób – pomalować ściany na jasne kolory i zawiesić lustra. Mogłoby się wydawać, że ten stary sposób już nie działa, ale to nieprawda. Jasne kolory i lustra potrafią zdziałać cuda! Każda kobieta wie, że biały kolor powiększa – nie tylko nas, ale także wnętrza. Lustra natomiast tworzą wrażenie przestrzeni. Warto zagospodarować choćby kawałek ściany, by zawiesić tam lustro. Dobrze sprawdzi się także fototapeta z pejzażem lub widokiem na miasto. Jeśli takie rozwiązania nie są w naszym stylu, można zdecydować się na tapetę w pionowe pasy, która optycznie podniesie całe pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest także złączenie parkietu w salonie z tym z przedpokoju. Da to wrażenie bardziej jednolitego i pełnego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.