3 powody dla których powinieneś wybrać pościel bawełnianą

3 powody dla których powinieneś wybrać pościel bawełnianą

pościel bawełniana

Bawełniana pościel to pościel na lata

Pościel bawełniana to taka, która zawiera włókna bawełniane. Na rynku możemy spotkać zarówno 100% pościel bawełnianą, jak i taką z domieszkami. Przykładem może być pościel satyna bawełniana 160×200 bielbaw w której składzie zobaczymy 100% bawełny. Jednak nie wszystkie pościele posiadają taki skład. Należy pamiętać, że głównymi rodzajami pościeli bawełnianych jest pościel satynowa, flanelowa oraz z kory. Ze względu na to, że bawełna może być poddawana zabiegowi koloryzacji, intensywne kolory utrzymują się przez długi czas, a przy odpowiednim praniu będzie ona odporna na ścieranie przez wiele miesięcy. Należy pamiętać, że warto prać ją na lewej stronie, a optymalną temperaturą będzie 4-60 stopni. Jej ogromnym plusem jest również to, że ciężko się rozciąga, co pozwala jej zachować kształt na długo. 

 

Pościel, którą znajdziesz we wszystkich możliwych wzorach

Na rynku istnieje wiele rozmiarów, w których występuje pościel bawełniana. 140×200 to rozmiar wybierany do pokoi dziecięcych, dla jednej osoby idealną wielkością będzie 160×200, natomiast dla dwóch 200×200. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to pościel, która nie tylko ma wiele rodzaj, ale każdy z nich ma również różne wersje kolorystyczne i wzory. Daje to nieskończone możliwości kombinacji, a każdy znajdzie model pasujący do konkretnego wnętrza. Z tego względu jest to bardzo uniwersalny rodzaj pościel. Będzie ona pasować zarówno do sypialni dorosłych, jak i dzieci. Do pościel bawełnianej warto dobrać komfortowe poduszki z pierza lub puchowe (więcej na ich temat piszemy w artykule http://odlotowelampy.pl/2021/05/12/poduszki-puchowe-kontra-poduszki-z-pierza-czym-sie-roznia/)

 

Chcesz polepszyć jakość snu? Wybierz pościel bawełnianą.

Pościel jest zdecydowanie drugim, zaraz po materacu, czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na jakość naszego snu. Z tego powodu warto z uwagą dobierać jakościowe tkaniny, na których spędzamy, a przynajmniej powinniśmy, 8 godzin w ciągu doby. Bawełniana pościel jest szczególnie dedykowana alergikom, którym zagwarantuje spokojny sen. W połączeniu z delikatnym płynem jest w stanie zagwarantować spokojną noc. Ze względu na to, że może być ona prana w nawet 60 stopniach, gwarantuje alergikom eliminację roztoczy znajdujących się na pościeli. Jej wielką zaletą jest niesamowita lekkość, natomiast przy wyborze bawełny satynowej dzięki dość śliskiej strukturze możemy liczyć na dodatkowe ochłodzenie latem. 

Jedna odpowiedź

  1. Karo pisze:

    Pościel bawełniana jest znakomita 🙂 Pomimo codziennego używania i prania w pralce nic się z nią nie dzieje już od kilku lat 🙂 Nie mogłam lepiej wybrać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.