Rolety – jakie kolory wybrać do dużych pomieszczeń?

Rolety – jakie kolory wybrać do dużych pomieszczeń?

duży salon, rolety na duże okna, stół, krzesła

Jeśli mamy szczęście posiadać całkiem spory dom pewnie niektóre z pomieszczeń są równie duże. Mają taką szanse możemy poszaleć z aranżacja wnętrza. Rolety dzień noc na duże okna o ciekawych kolorach mogą wyglądać znakomicie. Zobaczmy, jak projektować wnętrza skupiając się na zasłonach okiennych.

Stonowane i ciemne kolory

Jeśli nasze pokoje mają dużo przestrzeni może wybrać ciemne zasłony. Większość z nas spotkała się w życiu z zasadą mówiącą, że ciemne kolory optycznie pomniejszają, a jasne mają odwrotne działanie. W przypadku dużej części mieszkań i domów chcemy je powiększyć. Jednak jeśli mamy do czynienia z przestronnym wnętrzem o dużej ilości okien mamy większą dowolność. W dodatku bardzo przeszkolone pokoje mogą niepotrzebnie się nagrzewać, dlatego świetnym rozwiązaniem będzie roleta dzień noc. Jasny szary przeplatany z prawie transparentnym białym sprawi, że będziemy mogli w jednym ustawieniu cieszyć się rozproszonym światłem lub przy użyciu szarości zaciemnić pokój.

Możliwe są też rolety dzień noc fioletowe, zielone czy nawet różowe – jednak z takimi kolorami radziłabym uważać. Duże okna oznaczają, że równie mocno będzie widoczna roleta. Jeśli nie jesteśmy pewni efektu lub nie znamy się na aranżacji wnętrz skontaktujmy się ze specjalistą. Projektant wnętrz lub doradca klienta w sklepie zajmujący się sprzedażą rolet na pewno udzieli nam dobrej rady.

Jasne kolory

Jeśli nie jesteście fanami ciemnych wnętrz wybierzcie barwy, które jedynie będą rozpraszać słońce lub zapewniać wam prywatność po zmroku. Dużym plusem takich kolorów jest to, że dzięki ich popularności możemy wybierać i przebierać w wielu odcieniach bieli, kremu oraz beżu. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.