Narożnik do spania – na jaki się zdecydować?

Narożnik do spania – na jaki się zdecydować?

narożnik-do-spania

Łączenie salonu z sypialnią nie jest najłatwiejsze, ponieważ miejsce siedzące w ciągu dnia musi się szybko zamienić w wygodne łóżko. Na co zwrócić uwagę decydując się na takie podwójne rozwiązanie?

Zaznajomienie się z ofertą

Warto jest zdecydować się na producenta, który podaje dokładne opisy sprzedawanych przez siebie produktów. W ten sposób postępują postępują zarówno zagraniczni gracze, co nasi rodzimi producenci np. Puszman. Meble, sofy i narożniki są opatrzone długimi opisami, w których znajdziemy wszystkie ważne informacje.

Sofy 3 osobowe rozkładane z pojemnikiem na pościel – są jednym z lepszych rozwiązań. Czemu? Po pierwsze w ciągu dnia można na niej wygodnie spędzić czas, a w nocy poprzez rozłożenie zwiększymy powierzchnię spania. Pojemnik na pościel jest bardzo potrzebny, ponieważ jeśli nie mamy w domu za dużo miejsca takie rozwiązanie zaoszczędzi nam miejsca w szafie.

A może chcecie ustawić miejsce do spania w kącie pokoju, tak aby najlepiej wykorzystać bardziej kwadratowe pomieszczenia? Wtedy najlepszą opcją są narożniki rozkładane. Producent proponuje wiele rozwiązań, więc zwróć uwagę na najważniejsze aspekty.

Wypełnienie

Od tego zależy, czy będzie Ci się wygodnie spało. Wybieraj raczej twardsze i bardziej wspierające kręgosłup rozwiązania. W ofercie można znaleźć kanapy z wypełnieniem zrobionym z:

  • puchu,
  • pianek,
  • sprężyn,
  • granulatu
  • oraz rozwiązania hybrydowe.

System rozkładania

To sposób, w jaki będzie rozkładał łóżko. Materac jest najczęściej wbudowana częścią sofy, więc musi być jakoś ukryty. Możesz spotkać się z różnymi rozwiązaniami, dlatego sprawdź dobrze, że to które rozważasz będzie dla Ciebie najwygodniejsze.

Powierzchnia spania

Im większa, tym lepiej. Wykorzystaj fakt, że przez większą część dnia mebel jest złożony, więc nie zajmuje dużo miejsca. Dla dwóch osób najlepiej jest wybierać szerokość od 160 cm i więcej.

Już wiesz na co zwrócić uwagę, teraz pozostało porównać kilka modeli i kupić faworyta!

 

 

 

Jedna odpowiedź

  1. Karo pisze:

    Oprócz narożnika, na komfort snu może także wpływać dobrana pościel. Bardzo ważne jest, by dobrać ją do własnych potrzeb oraz panującej na zewnątrz pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.