Jak poprawnie czyścić lampy? 3 zasady

Jak poprawnie czyścić lampy? 3 zasady

pokój jasny

Każdy posiadacz lampy wie, że może ona  być zjawiskową ozdobą domu, jeśli o nią odpowiednio zadbamy. Jednak czyszczenie lamp może być kłopotliwe, ponieważ znajdują się w trudnodostępnych miejscach i są sprzętem pod napięciem. Jak więc zadbać o ich nieskazitelny wygląd?

Jaki element domu sprawia, że możemy pracować po zmroku i czytać, o każdej porze? Nasza mała i niedoceniana – lampa. Czarne kule kurzu zbierające się na abażurze pokazują niedbalstwo i to, że ktoś zapomniał o ważnym elemencie wystroju, który jest przecież naszym wewnętrznym słońcem. Warto więc zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, którą będzie raz w tygodniu przecierać na sucho wszystkie lampy wiszące. Srebrne kule, kryształowe żyrandole i inne ciekawe konstrukcje sprawiają, że ciężko nam dokładnie wyczyścić lampę przy użyciu szmatki, dlatego raz na jakiś czas warto jest zapewnić jej gruntowne czyszczenie.

Jeśli zajmujemy się lampami stojącymi, sytuacja jest łatwiejsza, ponieważ wystarczy je regularnie przecierać szmatką, co pozwoli nam zachować ich piękny wygląd. Jednak, to że jest łatwiejsza nie oznacza, że wolno nam robić to bezmyślnie. W zależności od tego, z jakiego materiału zrobiona jest konkretna część lampy mogą być potrzebne inne detergenty. Drewniane nogi lampy będą wymagały innych detergentów niż lampa złota. Kula otaczająca żarówkę wykonana najczęściej z szkła też powinna być czyszczona w inny sposób. Więc przed czyszczeniem warto sprawdzić, jakie środki lub metody producent poleca. 

Jak czyścić?

Po pierwsze, bezpiecznie. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wykonamy dobrze czyszczenie, lepiej jest wezwać fachową pomoc. A przy samodzielnym czyszczeniu lamp należy je wyłączyć i najlepiej przecierać je suchą szmatką, tak aby mieć pewność, że nie dojdzie do zwarcia lub kopnięcia prądem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.