Jak urządzić stylową jadalnię w kuchni?

Jak urządzić stylową jadalnię w kuchni?

stół do jadalni

Niemalże w każdej większej kuchni znajduje się część jadalniana, w której jest umieszczony stół z krzesłami. To właśnie przy tych meblach spożywamy posiłki w gronie rodzinnym bądź je przygotowujemy. Dlatego tez niezwykle istotne jest wybranie odpowiednich mebli jadalnianych i stylowych dodatków, które podkreślą piękny wystrój tego pomieszczenia. Jaki stół sprawdzi się najlepiej w kuchni połączonej z jadalnią? Jakie akcesoria wybrać do takiego wnętrza? Podpowiadamy!

Stół w odpowiednim rozmiarze

Wybierając stół do jadalni, jednym z ważniejszych aspektów jakie powinniśmy wziąć pod uwagę jest jego rozmiar. Najlepiej przejrzeć oferty kilku sklepów, które oferują stoły kuchenne drewniane rozkładane. Wybierając duże stoły drewniane do takiego wnętrza możemy jedynie sprawić, że stanie się ono ciasne. Niemożliwe będzie także swobodne poruszanie się po takim pomieszczeniu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są zdecydowanie niewielkie stoły drewniane rozsuwane. Na co dzień będą zajmowały niewiele cennej przestrzeni, natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy rozłożyć blat i zyskać dodatkowe miejsce na stole.

Designerskie lampy

W części jadalnianej nad stołem, warto umieścić lampę. Podczas przygotowywania posiłków nie będziemy narzekać, że w pomieszczeniu jest za ciemno. Dodatkowo ciekawie prezentujący się żyrandol może stanowić także nieocenioną dekorację nie tylko części jadalnianej ale także całego pomieszczenia. Warto więc rozejrzeć się za nietypowymi lampami wiszącymi, posiadającymi np. kuliste bądź geometryczne klosze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.