Sofy do salonu – najpopularniejsze kolory

Sofy do salonu – najpopularniejsze kolory

sofa chesterfield

Decydując się na zakup zestawów wypoczynkowych do salonu zwracamy uwagę na sporo rzeczy. Zastanawiamy się, czy będzie tam pasować fotel uszak, czy lepiej sprawdzi się narożnik, a może przestronna kanapa? Mimo wszystko w większości salonów ostatecznie znajduje się sofa Chesterfield lub z innej popularnej serii. Oprócz jej wymiarów, kwestii obicia i wypełnienia bardzo ważny będzie kolor. W końcu to właśnie on będzie w dużej mierze decydować o pierwszym wrażeniu, jakie na naszych gościach będą wywierać salonowe meble.

Sofa w salonie – tradycyjne kolory

Najbardziej standardowym wyborem w tym przypadku będą jasne, pastelowe barwy. Sofy w różnych odcieniach bieli i szarości to sprawdzone rozwiązanie, przydatne w salonach utrzymanych w stonowanych kolorach. Takie meble pomogą także rozjaśnić pomieszczenie, jeśli salon nie ma zbyt dużych okien i brakuje w nim światła słonecznego.

Sofy w jasnych barwach to tradycyjna kompozycja, która pozwala stworzyć w salonie elegancką, ale i lekką atmosferę. Wybierając ten kolor, zwróćmy jednak uwagę na materiał obicia. Ważne jest, by dało się go łatwo wyczyścić – na jasnych sofach szybko pojawią się bowiem zabrudzenia.

Intensywne barwy

Jasna sofa Chesterfield to dobry wybór dla tradycjonalistów i tych, którym zależy na klasycznym wystroju wnętrza. Coraz więcej osób szuka jednak oryginalnych rozwiązań, które pozwolą skomponować salon jedyny w swoim rodzaju. Stąd czasami w tym pomieszczeniu może się znaleźć nawet toaletka lustrzana lub inny nietypowy element.

Na jaki kolor sofy zdecydować się w takiej sytuacji? Rynek podbijają meble tapicerowane w intensywnych kolorach. Takie sofy będą kontrastować z jasnymi ścianami i tworzyć ciekawe aranżacje. Każdy, kto nie boi się odważnych rozwiązań, może postawić na czerwone, błękitne lub intensywnie żółte meble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *