Sofy do salonu – najpopularniejsze kolory

Sofy do salonu – najpopularniejsze kolory

sofa chesterfield

Decydując się na zakup zestawów wypoczynkowych do salonu zwracamy uwagę na sporo rzeczy. Zastanawiamy się, czy będzie tam pasować fotel uszak, czy lepiej sprawdzi się narożnik, a może przestronna kanapa? Mimo wszystko w większości salonów ostatecznie znajduje się sofa Chesterfield lub z innej popularnej serii. Oprócz jej wymiarów, kwestii obicia i wypełnienia bardzo ważny będzie kolor. W końcu to właśnie on będzie w dużej mierze decydować o pierwszym wrażeniu, jakie na naszych gościach będą wywierać salonowe meble.

Sofa w salonie – tradycyjne kolory

Najbardziej standardowym wyborem w tym przypadku będą jasne, pastelowe barwy. Sofy w różnych odcieniach bieli i szarości to sprawdzone rozwiązanie, przydatne w salonach utrzymanych w stonowanych kolorach. Takie meble pomogą także rozjaśnić pomieszczenie, jeśli salon nie ma zbyt dużych okien i brakuje w nim światła słonecznego.

Sofy w jasnych barwach to tradycyjna kompozycja, która pozwala stworzyć w salonie elegancką, ale i lekką atmosferę. Wybierając ten kolor, zwróćmy jednak uwagę na materiał obicia. Ważne jest, by dało się go łatwo wyczyścić – na jasnych sofach szybko pojawią się bowiem zabrudzenia.

Intensywne barwy

Jasna sofa Chesterfield to dobry wybór dla tradycjonalistów i tych, którym zależy na klasycznym wystroju wnętrza. Coraz więcej osób szuka jednak oryginalnych rozwiązań, które pozwolą skomponować salon jedyny w swoim rodzaju. Stąd czasami w tym pomieszczeniu może się znaleźć nawet toaletka lustrzana lub inny nietypowy element.

Na jaki kolor sofy zdecydować się w takiej sytuacji? Rynek podbijają meble tapicerowane w intensywnych kolorach. Takie sofy będą kontrastować z jasnymi ścianami i tworzyć ciekawe aranżacje. Każdy, kto nie boi się odważnych rozwiązań, może postawić na czerwone, błękitne lub intensywnie żółte meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.