Urządzamy elegancki gabinet – co powinno się w nim znaleźć?

Urządzamy elegancki gabinet – co powinno się w nim znaleźć?

Gabinet jest miejscem, w którym spędzamy kilka godzin dziennie. Niezależnie od tego, czy nasze biuro znajdować się będzie w specjalnym budynku, zwanym biurowcem, czy może w domu, powinno spełniać kilka funkcji. Jak urządzić gabinet elegancki, ale jednocześnie wygodny i funkcjonalny? Podpowiadamy, co powinno się w takim pomieszczeniu znaleźć.

Meble biurowe

Najważniejszym elementem biura jest oczywiście biurko. Najlepiej dużych wymiarów, aby pomieściło komputer oraz wszystkie potrzebne dokumenty czy książki. Jeśli chcemy, aby mebel ten był wytrzymały, posłużył nam przez wiele lat i cały ten czas wyglądał elegancko, postawmy na lite drewno. Nawet po latach będzie wyglądać stylowo, szczególnie jeśli odpowiednio będziemy je pielęgnować.

Aby gabinet prezentował się efektownie i profesjonalnie, możemy wstawić do niego również sofę oraz pasujący fotel. Najlepszym wyborem będzie dużych rozmiarów, pikowana sofa Chesterfield. Jest to jeden z najbardziej eleganckich modeli. Postawiony obok fotel Chesterfield, doda pomieszczeniu jeszcze więcej szyku.

Wybierając komodę lub półki, które znajdą się na ścianie, pamiętajmy aby dobrać ich styl do głównego elementu pomieszczenia, czyli biurka. Jeśli zdecydujemy się na masywne, drewniane biurko, nasze szafki również powinny zostać wykonane z tego samego rodzaju drewna. Tylko w taki sposób, uda nam się stworzyć naprawdę elegancki gabinet.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie w biurze, jest równie ważne co samo biurko czy fotel. Powinno znaleźć się na suficie (główne źródło światła), ale także przy biurku (mniejsza lampka). Aby uzyskać ciekawy efekt, możemy zainstalować również specjalne taśmy ledowe, na konkretnych półkach, czy nawet pod sufitem. W eleganckim biurze najlepiej sprawdzą się nowoczesne lampy, z metalowymi elementami. Szczególnie w towarzystwie drewnianych mebli, będą prezentować się naprawdę szykownie.
Biurko najlepiej jest ustawić na wprost okna. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, ustawmy blat bokiem, aby uzyskać odpowiedni kąt padania światła dziennego. Dla osoby praworęcznej najlepszym ustawieniem będzie okno z lewej strony, a dla osoby leworęcznej z prawej. Dzięki temu, wypełniając dokumenty, nie będziemy zasłaniać sobie padającego światła.

Zobacz jak szeroką ofertę okien PCV, drewnianych, aluminiowych oraz systemów tarasowych posiada firma Drutex – oknawarszawa.pl/!

Dodatki i kolory

Ciemne brązy i zielenie to najlepsze kolory do biura. Pozwalają się skupić, a także być bardziej kreatywnym i zmotywowanym. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt ciemne, możemy postawić na jasne, np. kremowe ściany. Meble z ciemnego drewna i skóry, w towarzystwie zielonych dodatków, będą wyglądać elegancko, a dodatkowo będą bardzo praktyczne w utrzymaniu.
Świetnym pomysłem jest zawieszenie na ścianie eleganckiego zegarka oraz kalendarza, a także przynajmniej jednego, stonowanego obrazu w drewnianej ramie. Wstawmy do pomieszczenia również rośliny, aby oczyszczały powietrze, a ich zielony kolor wpływał dobrze na zmęczone oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.