Designerskie lampy – jak dopasować je do aranżacji?

Designerskie lampy – jak dopasować je do aranżacji?

designerskie lampy

Wybór oświetlenia do mieszkania może w zaskakujący sposób odmienić lub dopełnić jego aranżację. Odpowiednia lampa sprawi, że wnętrze stanie się stylowe i spójne. Jak dobrać nowoczesne oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń i ich aranżacji? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Pomieszczenie w stylu industrialnym

Styl industrialny to przede wszystkim różnego rodzaju lofty. Otwarte przestrzenie, surowe wykończenie i duże okna. Metalowe, nowoczesne lampy sprawdzą się tutaj idealnie. Charakterystycznymi materiałami aranżacji industrialnych są beton, drewno oraz właśnie metal. Tak duże przestrzenie wymagają instalacji kilku źródeł światła. Postawmy na sporych rozmiarów lampy sufitowe, np. w kształcie dużych, czarnych, odwróconych mis, jednak z ciekawym akcentem. Może to być odrobina koloru lub lekko nieregularny kształt. Dodajmy pasujące lampki punktowe w strategicznych punktach.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim przytulne wnętrza, pełne światła, jasnych barw i naturalnych materiałów. Drewno, len, czy wełna to materiały dominujące w dodatkach. Światło odgrywa w pomieszczeniach kluczową rolę. W zależności od metrażu pomieszczenia, możemy zainstalować kilka źródeł światła, najlepiej stworzonych z naturalnych materiałów. Designerskie lampy to nie tylko metal i szkło, ale również proste formy z użyciem drewna i płótna. Właśnie takie oświetlenie sprawdzi się tu najlepiej. Postawmy na białe lampy o ciekawych, ale regularnych kształtach. Możemy zawiesić je na bambusowych sznurach, aby wyglądały jeszcze bardziej naturalnie.

Pomieszczenie eleganckie i nowoczesne

Jeśli nasze wnętrze jest utrzymane w minimalistycznym, ale eleganckim stylu możemy postawić na lampy wykonane z metalu, hartowanej stali albo szkła. Biel, czerń, a także srebro, to kolory, które nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą praktyczne. Dlatego właśnie sprawdzą się w prostym i nowoczesnym pomieszczeniu. Aby rozjaśnić ciemne lub zimne wnętrze możemy zdecydować się na lampy w żywych barwach, jednak tylko w sytuacji gdy inne dodatki będą bardziej stonowane. Coraz popularniejsze stają się metalowe klosze w kolorach żółtym, czerwonym czy zielonym.

Wiele wspaniałych, niepowtarzalnych grafik i plakatów posiada w swojej ofercie firma Posterilla – posterilla.pl!

Wnętrze w stylu glamour

Styl glamour to przede wszystkim przepych i błyskotki. Nowoczesne lampy z kryształkami czy wykonane z błyszczącego metalu sprawdzą się tu znakomicie. W przypadku takiej aranżacji postawmy raczej na jeden, maksymalnie dwa duże żyrandole, zamiast kilku mniejszych, wiszących lamp. Jeśli będą dawały zbyt mało światła możemy dodać do nich stojące lampki w tym samym stylu.